KLEIN TOOLS CONSTRUCTION WRENCH- ADJUSTABLE-HEAD
Part # 409-3227
UPC 092644670176
Part # 409-3227
UPC 092644670176
Adjustable-Head Construction Wrenches, 11in Long, 1 5/16 in Opening, Black Oxide
CALIFORNIA PROPOSITION 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Finish | Black Oxide |
| Handle Type | Tapered |
| Head Angle | 15° |
| Material | Forged Alloy Steel |
| Opening Size [Max] | 1 5/16 in |
| Opening Type | Jaw |
| Overall Length [Nom] | 11 in |
| Wt. | 1.19 lb |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 1 EA |
| Quantity in Pack | 1 EA |
| Last Updated | 2/1/2021 |