HD TOP CLOSING BUCKET (409-5104CLR22) Product Image
Klein Tools logo
Write a Review
HD TOP CLOSING BUCKET (409-5104CLR22)
Part # 409-5104CLR22
UPC 092644620161
Enter your email address to be notified when this item is back in stock.
Product Details
Lift Buckets, 22 in
CALIFORNIA PROPOSITION 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Additional Information
  • Part #: 409-5104CLR22
  • MPN: 5104CLR22
  • UPC: 10092644620161
  • Load rated 150 lb
  • 14 in diameter accommodates standard 5 gallon bucket
  • Body constructed of heavy-duty No. 1 canvas
  • Durable steel rim
  • Leather reinforced bottom extends 3 in up the side