ESTWING 62041 4LB. DRILLING HAMMER PAINTED FIN
Part # 268-B3-4LB
UPC 034139620419
Part # 268-B3-4LB
UPC 034139620419
Estwing Drilling Hammers, 4 lb, 11 1/2 in, Straight Steel Handle
| Brand | Estwing |
|---|---|
| Grip Style | Blue Shock Reduction Grip |
| Handle Material | Steel |
| Handle Type | Straight |
| Head Material | Steel |
| Head Weight | 4 lb |
| Overall Length [Nom] | 11 1/2 in |
| Wt. | 5.4 lb |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 1 EA |
| Quantity in Pack | 1 EA |
| Last Updated | 2/1/2021 |