Redi-Tag Neon Small Arrow Colored Flags - 50 x Neon Blue, 50 x Neon Green, 50 x Neon Pink, 50 x Neon Yellow, 50 x Neon Orange - 1 3/4" Flag/Note Width x 29/64" Flag/Note Length
Part # RTG32118
UPC 012534321186
Part # RTG32118
UPC 012534321186
| Brand | Redi-Tag |
|---|---|
| Color(s) | Assorted Neon |
| Color Family | Multicolor |
| Assortment | Tangerine; Neon Blue; Neon Pink; Neon Lime; Neon Lemon |
| Size | 1 3/4" x 15/32" |
| Width | 1 3/4" |
| Height | 15/32" |
| Color Type | Neon |
| Reusable/Repositionable | Yes |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Footnote 1 | 50 each of neon orange, neon pink, neon yellow, neon green, neon blue |
| Special Features | Small-Holder features a handy clip that may be attached to folders and planners. |
| Country of Origin | CN |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | PK |
| Last Updated | 11/8/2020 |
| Unit of Measure | EA |