San Jamar Simplicity Essence Roll Towel Dispenser - Touchless Dispenser - 1 x Roll - 15.1" Height x 12.4" Width x 9.3" Depth - Black Pearl - Easy-to-load
Part # SJMT7400TBK
UPC 759376209981
Part # SJMT7400TBK
UPC 759376209981
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Towels Dispensers Type | Roll Towel Dispenser |
| Capacity (text) | One 8" Roll |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Black |
| Depth | 13" |
| Height | 10.25" |
| Width | 15.25" |
| For Roll Size | 8" x 800 ft |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country of Origin | CN |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Last Updated | 11/8/2020 |