TIDE FLOOR AND ALL PURPOSE CLEANER 36LB BOX (608-02364)
Part # 608-02364
UPC 37000023644
Part # 608-02364
UPC 37000023644
Tide Floor and All-Purpose Cleaners, 36 lb Box
| Brand | Procter Gamble |
|---|---|
| Capacity Vol. [Nom] | 36 lb |
| Capacity Wt. [Nom] | 36 lb |
| Chemical Compound | Alkyl Benzene Sulfonate;Sodium Carbonate |
| Color | White |
| Packing Type | Box |
| Removes | Dirt;Grime;Stains |
| Specific Gravity [Max] | 2.602 |
| Wt. | 36 lb |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | CT |
| Minimum Order Quantity | 1 CT |
| Quantity in Pack | 1 CT |
| Last Updated | 2/1/2021 |