Oe 3/8 2-Ear Clamp0811 10100011 (320-10100011)
Part # 320-10100011
UPC 752097000000
Part # 320-10100011
UPC 752097000000
2-Ear Zinc-Plated Hose Clamp, 3/8 in OD, 0.319 in-0.433 in dia, 0.276 in W
| Brand | Oetiker |
|---|---|
| Applications | Hose; Tubing |
| Clamp Diam [Max] | 0.433 in |
| Clamp Diam [Min] | 0.319 in |
| Hose O.D. [Max] | 3/8 in |
| Locking Type | 2-Ear Crimp |
| Material | Steel, Material No. 1.0338 / SAE 1008/1010; Zinc-Plated |
| Quantity | 100/BG |
| Thickness [Nom] | 0.0393 in |
| Width [Nom] | 0.276 in |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 100 EA |
| Quantity in Pack | 100 EA |
| Last Updated | 2/1/2021 |