9" Rol Rite Paint Rollercover 3/8" Nap (449-Rr938-9)
Part # 449-RR938-9
UPC 77089938128
Part # 449-RR938-9
UPC 77089938128
Rol-Rite Roller Cover, 9 in, 3/8 in Nap, Knit Fabric
| Brand | LINZER |
|---|---|
| Applications | Semi-Smooth Surfaces |
| Color | Green |
| Filter Material | Knit Fabric Cover with 2-Ply Poly Core |
| Material | Knit Fabric |
| Nap Length | 3/8 in |
| Size [Nom] | 9 in |
| Used With | All Paints |
| Wt. | 0.08 lb |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | BX |
| Minimum Order Quantity | 1 EA |
| Quantity in Pack | 24 BX |
| Last Updated | 2/1/2021 |